• تاریخ: جولای 9, 2016
  • شناسه خبر: 21699

تا کی باید بی احتیاطی قربانی بگیرد

عدم نصب بنرهای هشدار در مناطق حادثه خیز و عدم افزایش نقاط ساماندهی سواحل و بی توجهی به وضعیت معیشت ناجیان غریق با توجه به ظرفیت های توریستی می تواند ضریب به وجود آمدن حادثه را افزایش دهد و بروز این حوادث تلخ نشان می دهد ...

به گزارش خبرنگار رصدرودسر در تعطیلات حجم زیادی از مسافران به شهرهای ساحلی ورود می کنند و باعث ایجاد رونق خاصی در بازار می شود البته مشکلات ترافیکی و نبود امکانات با توجه به حجم ورود مسافرین نیز در این ایام نشان می دهد باید برای استقبال از مسافرین برنامه ریزی کرد و نباید همه چیز را به دوش یکدگیر انداخت.

حادثه تلخ مرگ ۴ نفر در آخرین روز تعطیلات عید در سواحل رودسر آن هم خارج از طرح سالم سازی دریا علاوه بر ناراحتی تعداد زیادی از خانوادها می تواند درس های زیادی را به همراه داشته باشد.

این حادثه تلخ در خارج از طرح سالم سازی دریا اتفاق افتاده و شاید می توان مهمترین دلیل آن بی احتیاطی و عدم توجه به وضعیت نامناسب جوی دانست ولی چرا مردم با توجه به شرایط بد، وضعیت را مناسب شنا می دانند و اجازه ورود خانواده خود را به دریا می دهند.

تعداد کم طرح های سالم سازی دریا با توجه به حجم مسافرین هرگز نمی تواند پاسخگوی مطالبات باشد و از سوی دیگر نبود فرهنگ توجه به هشدار های نجات غریق در خصوص عدم شنا در نقاط خارج از طرح سالم سازی باید مورد مطالعه قرار بگیرد و ریشه یابی شود.

عدم نصب بنرهای هشدار در مناطق حادثه خیز و عدم افزایش نقاط ساماندهی سواحل و بی توجهی به وضعیت معیشت ناجیان غریق با توجه به ظرفیت های توریستی می تواند ضریب به وجود آمدن حادثه را افزایش دهد و بروز این حوادث تلخ نشان می دهد اگر عزم جدی برای ساماندهی نقاط بیشتر سواحل در دولت نباشد شاید قربانی حادثه تلخ دیگر از خانواده مسئولین باشد.

نبود استخر و عدم وجود امکان تفریحی و امکانات رفاهی نیز از معضلات چند سال اخیر در رودسر است که باید برای آن فکری کرد و اگر خانواده و مسافرین جایگاه های خاصی را برای تفریح خود مشاهده کنند دیگر کمتر به سراغ مناطق حادثه خیز می روند.

ساحل دیگر مثل گذشته یک منطقه توریستی در فصول گرم سال نیست بلکه این مناطق ظرفیت آن را دارد که با ورود بخش خصوصی به عنوان منطقه تجاری علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار از یک نظم و انضباط همگانی و  بستر مناسب زیست محیطی برخوردار می شود.

افرایش فعالیت های فرهنگی و افزایش چند برابر نیروهای انتظامی در ساحل علاوه بر افزایش امنیت بستر را برای کاهش آمار غرق شدگان آمده کند و این فرآیند نیازمند ورود همه بخش مرتبط است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست