• تاریخ: جولای 4, 2016
  • شناسه خبر: 21578

آیا مسئولین از برخورد سرد مدیران دفاتر خود با ارباب رجوع خبر دارند؟؟!!

سایز کوچک و یا یک ابر انسان فرق نمی کند گویا هر کسی را در پست مسئول دفتری منصوب کنید وظیفه دارد با بد اخلاقی و نگاهی سرد مردم را همراهی کند،البته منظورمان همه مسئولین دفاتر نیست ولی اگر بخواهید مردم صادقانه بگویند بیش از ...

به گزارش رصدرودسر، همه با واژه مسئول دفتر آشنا هستیم و در طول روز با توجه به مشکلات اداری با این افراد برخورد کرده ایم و اگر شما هم با برخورد نامناسب و تند مسئولین دفاتر روسای ادارات را چشیده اید با ما تا آخر این یادداشت همراه باشید.

در سال های اخیر واژه به نام تکریم ارباب رجوع از طریق دلسوزان و مدیران ارشد در ادبیات اجتماعی و سیاسی کشور وارد شد ولی در واقعیت فقط در مصاحبه های تبلیغاتی مسئولین و یا دست نوشته هایی زیبا، تنها برای خالی بودن عریضه در اتاق های شیک با کولرهای همیشه روشن به دیوار نصب شده است.

سایز کوچک و یا یک ابر انسان فرق نمی کند گویا هر کسی را در پست مسئول دفتری منصوب کنید وظیفه دارد با بد اخلاقی و نگاهی سرد مردم را همراهی کند،البته منظورمان همه مسئولین دفاتر نیست ولی اگر بخواهید مردم صادقانه بگویند بیش از ۹۰ درصد آنها موجب نارضایتی مردم نسبت به مسئولین ارشد می شوند.

یکی دیگر از وظایف مسئولین دفاتر مدیران انکار حضور مسئول در دفتر کار خود است اگر هم این مسئول جلوی چشم شما وارد اتاق شود باز شما با پاسخ آقای رئیس نیست، مواجه خواهید شد و از سوی دیگر یکی دیگر خاصیت این گونه برخوردها  افزایش فضای سبز است زیرا آن قدر در پشت دفتر مسئولین انتظار خواهید کشید که شاهد سبز شدن چمن زیر پایتان خواهید بود.

آثار نامطلوب برخورد سرد مسئول دفتر یک مدیر فقط به ناراحتی یک فرد منجر نمی شود بلکه این عدم توجه به ولی نعمتان نظام اسلامی باعث دلسردی مردم از انقلاب و کشور می شود که بسیار نگران کننده و از دید مسئول غافل مانده است.

حال باید از مسئولینی که بهانه می آوردند از برخورد سرد مدیران دفتر خود بی خبره هستند پرسید شما که نمی توانید کارکنان زیر دست خود را کنترل کنید چطور مسئولیت نوکری مردم آن هم این چنین مردان و زنانی که تا پای جان در راه آرمان های شهدا و امام راحل(ره) ایستادگی کرده و همیشه حامی رهبری هستند را قبول کرده اید.

مسئولی شاخصه انقلابی بودن را یدک می کشد که دفتر آن به روی همه مردم به صورت یکسان باز باشد نه اینکه با ورود افراد خاص، از چهره (گاد فادر) به صورت ژوکر لبخند بزند و با این تغییر نیاز به جراحی صورت پیدا کند.

اگر نخواهیم یک طرفه موضوع را بررسی کنیم هیچ کس منکر سختی کار و بررسی مشکلات مراجعه کنندگان با هر گونه سطح اخلاقی نخواهد بود ولی برخورد نامناسب و نگاه از بالا به یک ارباب رجوع در یک جایگاه دولتی فرهنگ نامطلوبیست که دچار آن شده ایم.

البته بعضی دیگر، وقوع این پدیده ناشایست را هماهنگی خود مدیران و توصیه آنها به مسئولین دفاتر می دانند که در صورت درستی مصداق عذری بدتر از گناه خواهد بود و این نشان دهنده فاصله گرفتن مسئولین نسبت به آرمان های شهدا و انقلاب است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست