• تاریخ: ژوئن 28, 2016
  • شناسه خبر: 21403

گویا دست مربی نجفی خالیست

استفاده از تعداد محدود چهره های سیاسی در سمت فرمانداران استان گیلان نشان می دهد دست مربی نجفی برای انتخاب فرمانداران خالیست و نیازمند استفاده مناسب از زمان باقی در فصل نقل و انتقالات است. ...

به گزارش رصدرودسر،در مدت نزدیک به سه سال اخیر مدیریت محمدعلی نجفی استاندار گیلان دارای فراز و فرود زیادی بوده که شاید بیشترین نقطه قوت آن استقلال وی در تصمیم گیری آخر باشد و این عاملی در ماندگاری وی در این سمت و رضایت نسبی همه جناح های سیاسی از مدیریت نجفی تا امروز است.

بیشترین عملکرد استاندار گیلان را می توان در انتصاب فرمانداران ۱۶ شهرستان ارزیابی کرد. ولی از آغاز دولت تدبیر و امید و انتصاب محمدعلی نجفی به عنوان استاندار گیلان وی تنها با همین تعداد ۱۸ فرماندار بازی را ادامه می دهد و در بعضی مواقع با عوض کردن پست های  آنها کمی ترکیب را تهاجمی و یا دفاعی می کند.

در این مطلب نمی خواهیم چرایی و چگونه بعضی تعویض ها، آن هم در مواقع حساس و دلایل فشارهای سیاسی موثر در این تغییرات را بررسی کنیم.

ولی توجه به این نکته خالی از لطف نیست که چرا فقط تعداد محدودی از چهره های سیاسی از دولت تدبیر و امید کلید فرمانداری های این استان را دریافت می کنند؟؟!!

با این تعاریف قانون پایستگی در استان گیلان تعریف جدیدی به خود گرفته، هر فرماندار تا زمان بازنشستگی فرماندار باقی می ماند و یا تنها از شهری به شهر دیگر منتقل می شود.

استفاده از تعداد محدود چهره های سیاسی در سمت فرمانداران استان گیلان نشان می دهد دست مربی نجفی برای انتخاب فرمانداران خالیست و نیازمند استفاده مناسب از زمان باقی در فصل نقل و انتقالات است.

بهره گیری از نیروهای جوان و تحصیل کرده گیلانی که بتواند علاوه بر انجام سیاست های دولت تدبیر و امید با انرژی بیشتری عقب ماندگی موجود را جبران کند در فضای مدیریتی استان گیلان احساس می شود. البته استفاده از نیروی جوان ریسک بسیار حساسی بوده ولی با توجه شرایط استان تربیت نیروی انسانی متعهد و با تجربه می تواند آینده گیلان را تضمین کند.

اگر مسئولین بخواهند احساس بهتری از تغییرات مدیران مسن با نسل دوم انقلاب بدست آورند بهتر است کمی به دوران جوانی خود برگشته و با یادآوری سنین قبول مسئولیت خود، به جوانان امروز هم اعتماد کرده و از این نیروی آماده بکار در پست های حساس استفاده نمایند.

مقام معظم رهبری نیز در اکثر سخنرانی های خود در خصوص استفاده جوانان متعهد و تحصیل کرده در مسئولیت های حساس کشور به دولتمردان توصیه می کنند و این اقدام می تواند گام موثری در حوزه حفظ انقلاب و پرورش مدیران انقلابی باشد.

با این توضیحات از مشاورین فرا جناحی استاندار گیلان می خواهیم با نگاهی در بین جوانان متعهد و تحصیل کرده گیلانی آنها را استاندار معرفی کرده تا زمینه ورود چهره های جوان انقلابی به فضای تصمیم گیری استان گیلان محیا شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست