• تاریخ: می 25, 2016
  • شناسه خبر: 20836

رونمایی از اولین ساختمان ساخته شده با چاپگر سه بعدی دنیا در دبی

چاپگرهای سه بعدی از زمان معرفی آنها تا کنون تحولات مهمی را به دنبال داشته اند و ظرفیت های فراوانی را به دنیای مدرن و تکنولوژیک ما اضافه کرده اند. از پرینت کردن ابزارهای مورد نیاز فضانوردان در ایستگاه بین المللی فضایی گرف ...

به گزارش رصدرودسر بر اساس آنچه خبرگزاری رویترز نوشته است، طی هفته جاری اولین ساختمان اداری ساخته شده با پرینترهای سه بعدی در دبی رونمایی شد و آغاز به کار کرد. این ساختمان یک طبقه که مساحتی به وسعت ۲۵۰ متر مربع دارد با کمک یک پرینتر سه بعدی غول آسا به طول ۶ متر و ترکیب ویژه ای از بتن، پلاستیک تقویت شده و سنگ گچ تنها در ۱۷ روز ساخته شده است.

رونمایی از اولین ساختمان ساخته شده با چاپگر سه بعدی دنیا در دبی
نکته جالب در این ماجرا صرف از نظر از خود این ساختمان تماما پرینت شده این است که چاپگر آن علیرغم آنکه به اندازه یک ساختمان دو طبقه ارتفاع داشته و طول و عرض آن به ترتیب برابر با ۳۶ و ۱۲ متر است، تنها به یک کارمند اپراتور نیاز دارد تا از فرایند کار آن اطمینان حاصل شود. این چاپگر سه بعدی قبل از وارد شدن در عملیات ساخت این ساختمان، مراحل آزمایشی را در چین و انگلستان پشت سر گذاشته بوده است.
وزیر کابینه دولت امارات، محمد الجرجاوی با بیان این که این اولین ساختمان اداری ساخته شده توسط چاپگر سه بعدی است، گفته است: ما بر این باور هستیم که این تازه شروع کار است. جهان به زودی تغییر خواهد کرد.

رونمایی از اولین ساختمان ساخته شده با چاپگر سه بعدی دنیا در دبی
این ساختمان که هزینه ساخت آن برابر با ۱۴۰ هزار دلار بوده است و قرار است به عنوان مقر موقفی بنیاد Future دبی – شرکت پشتیبان پروژه – فعالیت کند، در مرکز شیخ نشین دبی و در نزدیکی سیتی سنتر دبی قرار دارد.
به گفته جرجاوی تکنیک به کار گرفته شده در ساخت این ساختمان، میتواند هزینه های مربوط به نیروی انسانی را ۵۰ تا ۸۰ درصد و زمان ساخت را نیز ۵۰ تا ۷۰ درصد کاهش دهد. دبی یک استراتژی بلند مدت را در نظر دارد که طی آن تا سال ۲۰۳۰، ۲۵ درصد از کل ساختمان های امارات متحده چاپ شده باشند!

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست