• تاریخ: آوریل 3, 2016
  • شناسه خبر: 20363

وضعیت زباله افتتضاح است

اکنون سال ۱۳۹۵ را درحالی آغاز میکنیم که برهم زنندگان محیط زیست با این هدیه به شهروندان رودسری، آینده نا خوشی رابرایمان رقم میزنند . بدون شک شیرابه هایی که در آینده از این حجم زباله دفن شده خارج خواهد شد . ...

به گزارش رصدرودسر  یحیی شعبانی چافجبری مدیر مسوول وصاحب امتیاز هفته نامه عقیق، اکنون سال ۱۳۹۵ را درحالی آغاز میکنیم که برهم زنندگان محیط زیست با این هدیه به شهروندان رودسری، آینده نا خوشی رابرایمان رقم میزنند . بدون شک شیرابه هایی که در آینده از این حجم زباله دفن شده خارج خواهد شد . باعث تغییر در اکو سیستم منطقه وتخریب آب وخاک محل خواهدشد . معلوم نیست که سازمان عریض وطویلی همچون محیط زیست با امکانات وپرسنل کافی ومتخصص وگشت های نظارتی در این ماجرا چه نقشی ایفاء میکند .
تماسهای مردمی با دفتر هفته نامه؛ مبنی بر حمل زباله های تر به ساحل دریای رودسر در نیمه های شب! ما را واداشت تا به منظور کشف واقع، موضوع را در دستور کارمان قراردهیم . مشاهدات حکایت از آن داشت که کامیونهایی از خارج رودسر اقدام به حمل دهها وشاید صدها تن زباله تر به ساحل رودسر میکنند . برخی میگویند این زباله ها اکثراً در شبهای تعطیلات نوروزی توسط کامیونها به این محل منتقل شده اند .
دربررسی میدانی به عمل آمده شاهد صحنه های رقت باری بودیم؛ که زبان از وصفش عاجز است . کامیونها درحالی وارد ساحل شدند که اتومبیلی با چراغ گردان آنها را به محل هدایت میکردو لودرآماده دفن زباله ها در محل استقرار داشت . بوی تعفن متصاعد شده از زباله ها در دقایق اولیه حمل زباله حال هر جنبنده ای برهم میزد !
بطوریکه قابل تحمل نبود . به رغم تلاش عوامل دفن زباله باز هم مقدار زیادی از زباله ها درخارج از گودالها قابل مشاهده است. ظاهراً زمین فوق که همچون سایر زمینهای منطقه تبدیل به مرداب شده بود را پر میکنند تا با قطعه بندی آن رابه خلق ا… بفروشند . بدون شک کسانی که این حرکت ضد انسانی که مغایربا حقوقی طبیعی انسانهاست رامدیریت میکنند جز به منافع خود برای رسیدن به ریالی پول واموال نمی اندیشند . باید دید از دست اندرکاران امور وکسانی که قسم یاد کردند تا امانت دارباشند ! کدامیک دراین حرکت ضدانسانی که نتیجه اش خیانت به مردم است دخلیند ؟ راستی تفاوت این کار با کسانی بمب های میکروبی وشیمیایی میسازند چیست؟

  • موسی محمد قلی نیا سرپلی - آوریل 3, 2016 در 4:03 ب.ظ

    با سلام
    ضمن تقدیر بسیار از توجه موشکافانه مدیر مسئول هفته نامه عقیق جناب آقای شعبانی و مدیریت سایت رصد خواهشمندم ضمن توجه دادن مسئولین محترم به فاجعه دفع زباله در منطقه سرپل شرقی و مشکلات زیست محیطی و بهداشتی آن و پیامدهای اقتصادی پیش آمده تدبیری گردد تا این مشکل حل گردد وگرنه کاسه صبر مردم منطقه بسر آمده است و در صورت عدم پیگیری این مشکل در آینده از طریق کانالهای دیگر پیگیری خواهد شد

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست