• تاریخ: مارس 15, 2016
  • شناسه خبر: 19419

پرتاب آزمایشی ماهواره‌بر سیمرغ در اوایل سال ۹۵

ماهواره‌بر سیمرغ از پروژه‌های بسیار مهمی است که قرارداد ساخت آن مهرماه بین معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امضا شد. کمتر از ۱۰ کشور جهان توان طراحی و ساخت آن را دارند. ...

به گزارش رصدرودسر به نقل از منوچهر منطقی رئیس مرکز ملی فضایی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم با اشاره به مراحل آماده سازی ماهواره‌بر سیمرغ اظهار داشت: در برنامه زمان بندی و آماده‌سازی این ماهواره‌بر، دو مرحله آزمایشی و یک مرحله پرتاب قطعی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: مرحله آزمایشی این ماهواره‌بر اوایل سال ۹۵ و شهریورماه ۹۵ و مرحله بعدی آن به احتمال زیاد در بهمن‌ماه سال ۹۵ خواهد بود.

ماهواره‌بر سیمرغ  از پروژه‌های بسیار مهمی است که  قرارداد ساخت آن مهرماه بین معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و  وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امضا شد. کمتر از ۱۰ کشور جهان توان طراحی و ساخت آن را دارند.

به گفته مسئولان سازمان فضایی نسل اول این ماهواره‌بر قادر است ماهواره‌برهای مخابراتی و سنجشی را تا وزن یکصد کیلوگرم در مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین قرار دهد.

لازم به ذکر است، “طلوع یک” اولین ماهواره سنجشی جمهوری اسلامی ایران است که می‌تواند با دقت ۲۵ مترمربع از فاصله ۵۰۰ کیلومتری مدار زمین تصویربرداری کند. این ماهواره در دست تولید قرار دارد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست