• تاریخ: اسفند ۱۲, ۱۳۹۴
  • شناسه خبر: 18264

ساخت سیستم های کنترل پالایشگاهی درپارس جنوبی بومی سازی شد

سهم ۶۰ درصدی استفاده از توانمندی داخلی در ساخت، نصب و اجرای بخش های حفاری، سکوهای دریایی، خطوط لوله و پالایشگاه خشکی فازهای ۲۰و۲۱ را یکی از افتخارات مهم این پروژه است. ...

به گزارش رصدرودسر به نقل از ایرنا، روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس روز چهارشنبه به نقل از علیرضا عبادی افزود: طراحی، ساخت و اجرای سیستمDCS پالایشگاه خشکی وفراساحل فازهای ۲۰و۲۱ پارس جنوبی، برای نخستین بار توسط متخصصان کشور بومی سازی و بخشی از آن با موفقیت راه اندازی شده است.

وی اضافه کرد: سهم ۶۰ درصدی استفاده از توانمندی داخلی در ساخت، نصب و اجرای بخش های حفاری، سکوهای دریایی، خطوط لوله و پالایشگاه خشکی فازهای ۲۰و۲۱ را یکی از افتخارات مهم این پروژه است.
عبادی ادامه داد: اعتماد و اطمینان وزارت نفت به شرکت های ایرانی در شرایط دشوار تحریم باعث تحقق دستاوردهای بزرگی در این فازها شده است.
وی با اشاره به تاثیر برجام بر سهولت تامین منابع مالی و تجهیزات مورد نیاز پالایشگاهی، از دریافت برخی اقلام تحریمی و تکمیل عملیات اجرایی ساخت سکوها خبر داد.
عبادی اضافه کرد: تسهیل در مراودات مالی و مبادلات ارزی میان پیمانکاران و تأمین کنندگان کالا، سبب کاهش تأخیر زمانی در بهره برداری از این فازها خواهد شد.
وی با اشاره به گشایش در تعاملات اقتصادی صنعتگران داخلی و سرمایه گذاران خارجی، تأکید کرد: اختصاص سرمایه گذاری های خارجی به پروژه های باقیمانده پارس جنوبی نقشی مهم در کاهش زمان اجرا و بهره برداری زودهنگام از این طرح ها خواهد داشت.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست