• تاریخ: فوریه 9, 2016
  • شناسه خبر: 15356

شور و اشتیاق وافر گردشگران برای سفر به ایران

نیویورک تایمز خاطر نشان کرد، ایران برخی از کهن ترین آثار فرهنگی جهان شامل ۱۹ میراث فرهنگی ثبت شده در یونسکو را در خود جای داده است و اراضی این کشور شامل طیفی متنوع از مناطق صحرایی گرفته تا تفریحگاه های اسکی است. ...

به گزارش رصدرودسر به نقل از ایرنا، به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، دست اندرکاران صنعت گردشگری که برای افزودن شیوه های جدید سفر به ایران در رقابت هستند، می گویند که اجرای توافقنامه هسته ای ایران و لغو تحریم های اعمال شده علیه این کشور راه را برای سفر گردشگران، به ویژه گردشگران آمریکایی، به ایران گشود.

به نوشته این روزنامه آمریکایی، گردشگری در ایران از گذشته ها برای اروپایی ها جذابیت و محبوبیت دارد. اعلام اخیر ایر فرانس مبنی بر شروع سه پرواز در هفته بین پاریس و تهران از اول آوریل، یکی از نشانه های افزایش سفر گردشگران به ایران است.
‘استیو کوتای’ که در گذشته وارد کننده بود و در حال حاضر به گردشگران برای سفر به ایران خدمات می دهد، با اشاره به مهمان نوازی ایرانی ها، گفت، هیچ وقت در هیچ کجا تا این حد احساس محبوبیت نکردم.
‘نورمن هاو’ رئیس شرکت ‘باترفیلد و رابینسون’ نیز از افزایش تقاضا برای سفر به ایران در ماه های اخیر گفت و افزود، امیدوارم که این شرکت در ماه نوامبر گردشگرانی را راهی ایران کند.

نیویورک تایمز خاطر نشان کرد، ایران برخی از کهن ترین آثار فرهنگی جهان شامل ۱۹ میراث فرهنگی ثبت شده در یونسکو را در خود جای داده است و اراضی این کشور شامل طیفی متنوع از مناطق صحرایی گرفته تا تفریحگاه های اسکی است.
به گفته ‘ویلیام بیمن’ استاد و رئیس دپارتمان مردم شناسی دانشگاه مینه سوتا و کارشناس مسایل ایران، این کشور(ایران) فوق العاده زیباست و اماکن آن به قدری باشکوه است که در دنیا نظیر ندارد. اصفهان قابل مقایسه با ماچو پیچو (شهر سنگی اسپانیا) یا معبد آنگکور وات (کامبوج) است.
روزنامه نیویورک تایمز با استناد به اظهارات دست اندرکاران صنعت گردشگری، کافی نبودن شمار هتل ها، به ویژه در شهرهای بزرگ ایران را یکی از چالش های پیش روی شرکت های خدمات دهنده به گردشگران خارجی خواند و نوشت: علاوه بر این، با توجه به محدودیت های بانکی و ممنوعیت استفاده از کارت های اعتباری و عابر بانک ها، مسافران خارجی باید با خود پول نقد به همراه داشته باشند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست