• تاریخ: فوریه 6, 2016
  • شناسه خبر: 14882

روستای« لیما» دارای ظرفیت تبدیل شدن به قطب گردشگری است

جعفری با بیان اینکه روستای لیما دارای جاذبه های گردشگری فراوان است، گفت:این روستا دارای ظرفیت تبدیل شدن به قطب گردشگری منطقه است. ...

مازیار جعفری در گفت و گو با رصدرودسر با بیان اینکه روستای لیما جزء دهستان اشکور سفلی واقع در بخش رحیم آباد از توابع شهرستان رودسر است،اظهار کرد:این روستا با جمعیت آماری حدود ۱۰۵ خانوار در ۳۵ کیلومتری مرکز رحیم آباد واقع است.

عضو شورای پژوهش و توسعه سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور افزود:مردم روستای لیما در بخش کشاورزی بویژه تولید فندق ،گیاهان دارویی مانند گل گاوزبان و پرورش دام فعالیت می کنند.

دهیار روستای لیما با اشاره به فعالیت های عمرانی این روستا در طول یک سال گذشته تصریح کرد:برای اجرای طرح هادی در قالب تعریض جاده، سنگفرش و دیوارکشی آن به طول حدود ۶۰۰ متر بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان از منابع شهرستانی و ملی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال هزینه شدن می باشد که تاکنون حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

جعفری پیگیری فعالیت های اجتماعی برای دریافت کارت ملی هوشمند روستائیان، کوپن سوخت ، بیمه حوادث منازل خانگی ، …را از دیگر فعالیت های دهیاری و شورای اسلامی روستای لیما اعلام کرد و افزود:ساماندهی خط انتقال آب شرب این روستا از بزرگ ترین خواسته های روستائیان است که برآورد اعتبار صورت پذیرفته و انتظار داریم به لطف مسئولین محترم تامین اعتبار آن نیز جهت اجرا صورت پذیرد.

وی تلاش دولت را در راستای برطرف کردن مشکلات روستائیان و رفع محرومیت از روستاها را مطلوب دانست و متذکر شد:این تلاش ها موجب کاهش مهاجرت روستائیان به شهرها و توسعه پایدار روستایی خواهد شد.

دهیار لیما با بیان اینکه فعالیت های عمرانی زیادی در این روستا صورت گرفته است،خاطر نشان کرد: روستای لیما با دارا بودن جاذبه های گردشگری همچون آب و هوای ییلاقی ، باغات فندق و گیاهان دارویی،مردمان خونگرم،… دارای ظرفیت تبدیل شدن به قطب گردشگری منطقه است.

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست