• تاریخ: دی ۱۳, ۱۳۹۴
  • شناسه خبر: 10787

حرف علامه نمر تنها از بین بردن تبعیض و رفع محرومیت است

آل سعود برای خودی‌هایشان انواع رفاه را فراهم می‌کنند اما برای مردم شیعه تبعیض قائل می‌شوند و حرف علامه نمر تنها از بین بردن تبعیض و رفع محرومیت است و مردم ایشان را تنها کسی می‌دانستند که از حقوقشان دفاع می‌کند. ...

به گزارش رصدرودسر به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله زین العابدین قربانی در جلسه‌ای که در منزل خود برای محکومیت اعدام علامه شیخ نمر برگزار کرد، اظهار داشت: در سال‌ها و ماه‌های اخیر حوادثی در دنیای اسلام پدید آمد که مایه تأسف است و تأسف بالاتر این است که دنیای حقوق بشر درباره زندانی کردن، قتل و آتش زدن و ترور کردن روحانیت آگاه و‌ روشنگر سکوت کرد و قاطع عمل نمی‌کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان تصریح کرد: نه حرکت بحرینی‌ها حرکت مسلحانه است و نه آفریقا و نه شیعیان قطیف و علامه نمر، تنها منطقشان دعوت به اسلام ناب است، نه اسلامی که سلفی‌ها و تکفیری‌ها و بی‌تفاوت‌ها و متحجر‌ها دعوت می‌کنند.

آیت الله قربانی با بیان اینکه علامه نمر حامی مظلومان قطیف بود که تبعیض را در تمام زندگی لمس می‌کنند، اظهار کرد:  آل سعود برای خودی‌هایشان انواع رفاه را فراهم می‌کنند اما برای مردم شیعه تبعیض قائل می‌شوند و حرف علامه نمر تنها از بین بردن تبعیض و رفع محرومیت است و مردم ایشان را تنها کسی می‌دانستند که از حقوقشان دفاع می‌کند.

وی افزود: در بحرین شیخ سلمان را که روحانی آزاده‌ای است چندین سال زندانی کرده‌اند و در آفریقا علامه شیخ زکزاکی را با شش فرزندش کشتند و حسینیه‌اش را آتش زدند و پانصد نفر از یارانش را نیز شهید کردند و حادثه اخیر که علامه شیخ نمر را بعد از سه سال زندانی کردن، اعدام کردند با وجود اینکه هیچ عمل تروریستی در این شخصیت وجود نداشت.

وی با اشاره به اینکه دولت سعود، شیخ نمر را همراه و هم جرم با تعدادی از افراد داعش و تکفیری اعدام کرد، افزود: در قرآن آمده کسی‌که مظلومانه شهید شود ما برای اولیایش حق احقاق حقوق قائلیم بنابراین مردم شیعه دنیا انتقام خود را خواهد گرفت و عربستان خود را برای چنین انتقامی آماده کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان خاطر نشان کرد: آل سعود با بیداری که در دنیای اسلام پدید آمد، حکومتش را متزلزل می‌بیند و طبعا دولت‌های غربی هم مجبور می‌شوند حمایت خود را از روی عربستان بردارند و‌ حکومتی که در جایگاه سقوط قرار دارد می‌خواهد با این اعمال جنون آمیز، خودش را نشان بدهد اما مسلماً سرانجام سقوط می‌کند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست