• تاریخ: ژانویه 3, 2016
  • شناسه خبر: 10745

گردشگری صنعتی چرخه اقتصادی کشور را به حرکت در خواهد آورد

مجری طرح گردشگری صنعتی در ایران ادامه داد:بی تردید اگر سرمایه گذاران و برندهای مطرح اروپایی در قالب تورهای گردشگری تخصصی صنعتی وارد کشور شوند، علاوه بر آشنایی کامل با توانمندیهای داخلی می توانند تعاملات گسترده تری با بخش ...

به گزارش رصدرودسر به نقل از خبرگزاری سلامت، علی یاوری اظهار داشت: باز شدن فضای اقتصادی کشور و سیاستی که دولت در ایجاد رابطه و تعامل با همه کشورها در پیش گرفته است موجب شده تا در فضای پساتحریم، نگاه بسیاری از دولتمردان و همچنین صاحبان صنایع بخش خصوصی به گردشگری صنعتی معطوف شود.

وی تصریح کرد: اگر چه هم اکنون شاهد حضور گروه‌های مختلف سرمایه گذاران و مدیران ارشد صنعتی اروپایی در کشور هستیم اما به نظر می رسد برای نشان دادن تمامی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود باید با برنامه‌ ریزی و سازماندهی، گردشگری صنعتی را در مسیر درستی به حرکت درآوریم.

وی از برگزاری تورهای صنعتی و نمایشگاهی به عنوان اساس گردشگری صنعتی یاد کرد و افزود: مدیران دولتی، صنعتگران بخش خصوصی، مهندسان، برنامه نویسان، دانشجویان و همچنین مجموعه های دانش بنیان و پژوهش محور می توانند با حضور در این تورهای تخصصی، ضمن آشنایی با فنآوری و ابزارآلات صنعتی جدید‌، تعاملات اقتصادی بسیاری را با برندهای مطرح خارجی داشته باشند.

یاوری با تاکید بر نقش گردشگری صنعتی در رونق اقتصادی کشور افزود:بازدید گردشگران متخصص و اهل فن از سایت های صنعتی، علاوه بر اینکه تجربه گردشگری را در ابعاد مختلف آن به بازدید کنندگان ارایه می دهد، در کارآفرینی ، جذب سرمایه، ایجاد درآمد ، تعاملات فی مابین و اعتلای سطح آگاهی جامعه نیز سهم بسزایی دارد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون سرمایه گذاران دو کشور ایتالیا و آلمان در فضای کنونی درصدد تعامل سازنده با بخش خصوصی در ایران هستند افزود: بر همین اساس بسته های گردشگری تخصصی صنعتی مختلفی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی تدوین شده است که همین امر موجب هم پیوندی و انعقاد قراردادهای اقتصادی بسیاری بین ایران با کشورهای ایتالیا و آلمان شده است.

مجری طرح گردشگری صنعتی در ایران ادامه داد:بی تردید اگر سرمایه گذاران و برندهای مطرح اروپایی در قالب تورهای گردشگری تخصصی صنعتی وارد کشور شوند، علاوه بر آشنایی کامل با توانمندیهای داخلی می توانند تعاملات گسترده تری با بخش خصوصی و غیر انتفاعی داشته باشند.

عضو شورای عالی مدیران بخش خصوصی در کنفرانس بین‌المللی برند گردشگری در پایان افزود:البته در این میان برگزاری کنفرانس بین المللی برند گردشگری در اصفهان فرصت مناسبی برای آشنایی و تعامل فعالان حوزه گردشگری صنعتی است تا در حاشیه این کنفرانس ضمن مذاکره با گروه‌های مختلف به تدوین برنامه های اثر بخش در روزهای پساتحریم بپردازد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست