• تاریخ: دسامبر 31, 2015
  • شناسه خبر: 10531

دانشمندان و محققان ایرانی در میزان تولید علم حائز رتبه اول منطقه هستند

دکتر عنایتی افزود: در حال حاضر بیش از چهار میلیون نفر در مقاطع گوناگون در دانشگاه های دولتی و غیر دولتی ایران درس می خوانند که شمار دانشجویان تعدادی از دانشگاهها از یک میلیون نفر گذشته است . ...

به گزارش رصدرودسر به نقل ازایرنا، علیرضا عنایتی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت در دیدار با خانم دکتر موضی عبدالعزیز الحمود، رئیس دانشگاه آزاد جهان عرب ضمن تشریح دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشمندان جوان کشورمان گفت: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در جدیدترین گزارش آماری خود میزان تولید علم دانشمندان و محققان ایرانی را ۱٫۵۸ درصد از کل تولید علم در جهان اعلام و جمهوری اسلامی را حائز رتبه اول منطقه و رتبه ۱۶ جهان در زمینه تولید علم معرفی کرد .

سفیر کشورمان از آمادگی دانشگاه های ایران جهت هرگونه همکاری علمی با دانشگاه های جهان عرب به ویژه کویت در زمینه برگزاری سمینارهای علمی مشترک ، انجام فعالیت های تحقیقاتی و مقاله های پژوهشی در قالب توافقنامه های رسمی دو جانبه خبر داد.
دکتر عنایتی افزود: در حال حاضر بیش از چهار میلیون نفر در مقاطع گوناگون در دانشگاه های دولتی و غیر دولتی ایران درس می خوانند که شمار دانشجویان تعدادی از دانشگاهها از یک میلیون نفر گذشته است .
وی ابراز امیدواری کرد سطح مناسبات فرهنگی و دانشگاهی ایران با کشورهای عربی بویژه کویت همطراز سطح روابط و مناسبات سیاسی شود زیرا دیدگاه ها و مواضع سیاسی و اصولی کشورمان با کویت در بسیاری از مسائل منطقه ای و بین المللی بسیار نزدیک و گاهی منطبق است ولی همکاری های دانشگاهی ، علمی ، فرهنگی و هنری هنوز در حد انتظار نیست.
خانم الحمود نیز در این دیدار که با حضور کارشناس دانشجویی سفارت و نماینده رایزنی فرهنگی صورت گرفت ضمن تشکر از حضور سفیر کشورمان گفت: جایگاه سیاسی و علمی ایران در منطقه و جهان انکار ناپذیر است.
وی تصریح کرد : دانشگاه آزاد جهان عرب یک دانشگاه غیر انتفاعی است که در حال حاضر در کشورهای کویت ، بحرین ، لبنان ، عمان ، عربستان سعودی ، اردن ، مصر و سودان شعبه دارد و در صدد افتتاح شعبه های جدیدی در فلسطین و یمن می باشد و تعداد دانشجویان فعلی آن در حدود ۴۰ هزار نفر از ۲۵ تابعیت هستند .
وزیر آموزش عالی پیشین کویت افزود : با توجه به اینکه در اجلاس اخیر وزیران آموزش عالی کشورهای عربی مقرر شد مدارک تحصیلی این دانشگاه در همه کشورهای عربی ارزشیابی و تایید شود گفت : امیدواریم با توجه به حضور دانشجویان ایرانی در این دانشگاه ، مدارک فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد عربی نیز در ایران تصدیق و تایید شود .
یادرآور می شود این دانشگاه در چارچوب برنامه توسعه جهان عرب (اجفند) در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های فناوری رایانه و علوم کامپیوتر ، مدیریت بازرگانی ، زبان و ادبیات انگلیسی دانشجو می پذیرد که بر اساس توافقنامه همکاری علمی امضاء شده با دانشگاه آزاد لندن Open University دانشنامه دانش آموختگان از هر دو دانشگاه صادر می شود و تدریس در آن به زبان انگلیسی می باشد .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست